Do czego służy olej?

Oleje znamy, lubimy, czasem używamy. Jednak do czego one tak właściwie służą? A może na coś pomagają? Jak je stosować? Jak używać? Dziś postaram się odpowiedzieć na te pytania:)

Firma Skolej s.c zajmuje się produkcją olei tłoczonych na zimno, które zawsze są naturalne, zdrowe oraz ŚWIEŻE!!! Tak świeże. Chciałam przedstawić Wam trzy oleje, na które warto zwrócić uwagę. Dlaczego? Już wyjaśniam:)

OLEJ LNIANY, BUDWIGOWY, TŁOCZONY NA ZIMNO

OD FIRMY:
 z wyselekcjonowanych odmian siemienia lnianego brązowego pochodzenia polskiego, wolnych od GMO. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia olej zachowuje naturalny skład a występujące w nim kwasy tłuszczowe pozostają w niezmienionej postaci. 

Naturalny olej lniany jest jednym z najbogatszych źródeł nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 (ponad 50%), które mają fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania organizmu człowieka oraz Omega 6 (ponad 15%) i Omega 9(około 20%).

DZIAŁANIE OLEJU - obniża cholesterol, zapobiega miażdżycy, wspomaga proces trawienia, regeneruje i osłania błony śluzowe, wzmacnia układ immunologiczny, poprawia wygląd skóry, włosów, paznokci, ma działanie przeciwzapalne i łagodzące oraz uodparnia organizm.

ZASTOSOWANIE - można go spożywać bezpośrednio w ilości 2 - 3 łyżek dziennie w trakcie posiłków lub jako dodatek do sałatek, sosów, surówek i innych potraw podawanych n zimno. Olej można stosować do diety dr Budwig w połączeniu z białym, chudym serem i odtłuszczonym jogurtem.

Olej lniany stosujemy na surowo, nie należy smażyć potraw. Przechowujemy w lodówce, termin ważności wynosi dwa miesiące.


 OLEJ RZEPAKOWY, TŁOCZONY NA ZIMNO

OD FIRMY:
z wyselekcjonowanych nasion rzepaku pochodzących od okolicznych rolników , wolnych od GMO. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia pozyskujemy olej o niezmienionym składzie tzw. "olej dziewiczy", w którym pozostają wszystkie naturalne składniki: witaminy (A,E,D,K) , lecytyny oraz NNKT. 

Dzięki optymalnemu stosunkowi kwasów Omega-6 do Omega-3, który wynosi 2:1, olej rzepakowy tłoczony na zimno posiada  zrównoważony skład kwasów tłuszczowych. Nazywany "oliwa północy" ze względu na skład i działanie zbliżone do oliwy z oliwek. 

DZIAŁANIE OLEJU- reguluje przemianę materii, wspomaga układ krążenia , zapobiega powtórnemu zawałowi i miażdżycy, reguluje poziom cholesterolu we krwi, łagodzi procesy zapalne w organizmie.

ZASTOSOWANIE: można stosować go do krótkotrwałego smażenia na małym ogniu oraz do sałatek , surówek, potraw przyrządzanych na zimno i gorąco.

OLEJ SŁONECZNIKOWY, TŁOCZONY NA ZIMNO

OD FIRMY:
z wyselekcjonowanych nasion słonecznika , wolnych od GMO. 

Olej zawiera największą ilość, spośród wszystkich olejów witaminy E- kóra spełnia rolę ochronną błon komórkowych. Ponadto charakteryzuje go bogactwo NNKT , beta-karotenu i lecytyny. 

DZIAŁANIE OLEJU- w wyniku kuracji polegającej na ssaniu oleju poprzez błonę śluzową w jamie gębowej dochodzi do oczyszczania o odtruwania organizmu. Dzięki kuracji ssania oleju słonecznikowego możemy poradzić sobie z chorobami o przypadłościami takie jak bóle głowy, gardą, zębów, katar, łuszczyca, trądzik.

ZASTOSOWANIE: wykorzystujemy do kuracji odtruwającej, polegającej na ssaniu oleju słonecznikowego. Polega ona na płukaniu jamy ustnej oleje, 1 do 2 łyżeczkę oleju należy płukać , ssać i przeciągać przez zęby , najlepiej na czczo rano. Ważne aby nie połykać zawiesiny, ponieważ są tam różne bakterie , wypluć ją do WC i przepłukać dokładnie jamę ustną wodą oraz na koniec umyć zęby.

OLEJ RZEPAKOWY RAFINOWANY-UNIWERSALNY

OD FIRMY
wysokiej jakości, który "nie pryska przy smażeniu". Można go stosować zarówno do smażenia jak i do różnego rodzaju sałatek, surówek, sosów i majonezów. 

Olej firmy "Skolej s. c" składa się w 100% z oleju rzepakowego w przeciwieństwie do ogólnie dostępnych rzepakowych olejów rafinowanych w marketach. Olej ten jest wysokiej jakości. Przejawia się tym, iż wysmaża się wolniej niż ogólnodostępne oleje gdyż nie zawiera żadnych domieszek.

Dzięki spotkaniu Mam w Kętrzynie miałam przyjemność otrzymać olej słonecznikowy. Cieszę się niezmiernie. Jak go wykorzystam? Niedługo się dowiecie:):)


Zapraszam również na stronę O TU oraz na cennik, który znajdziecie TUTAJ.

3 komentarze:

  1. Dzięki za ten wpis, trochę rozjaśniłaś mi sytuację - co robić i do czego używać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Olej słonecznikowy muszę kupić i to jak najszybciej , nie wiedziałam , że jest taki świetny :-) Ekstra wpis i super opis wszystkich olejów :-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Blogująca mama dwójki , Blogger