"Sekundy do szczęścia"

sekundy do szczęścia aneta zamojska recenzja

"Sekundy do szczęścia" Anety Zamojskiej jest to książka , która całkowicie mnie pochłonęła. Książka, przez którą zapomniałam o obiedzie dla dzieci, o własnej kolacji, o wyprowadzeniu psa? Nieee, psa nie mam:) Była na tyle ciekawa, że zabrała mi dwa dni z mojego życia. Przeczytałam ją jednym, może dwoma tchami:) 


"40-letnią Katarzynę poznajemy w tym samym momencie jej życia, ale w jego równoległych wariantach:jako żonę gitarzysty, polityka i ekonomisty." Te trzy warianty to życie tej samej Kasi, jednak całkowicie innej, odmienionej, choć z podobnymi zasadami, niektórymi narzuconymi bezmyślnie. 

Katarzyna nie jest do końca szczęśliwa.Niby ma wszystko co trzeba, dom, rodzinę pracę. Powinna być szczęśliwa prawda? Jednak Katarzyna nie jest do końca tego pewna. Wciąż wraca do czasu studiów, gdy w kluczowym momencie musiała podjąć decyzję, którego partnera wybrać. Zastanawia się nad swoim życiem czy dobrze wybrała.

 A co by było gdyby... 
Gdyby była z Michałem? A może lepiej byłoby związać się z Grześkiem? Być może najlepszym wariantem na szczęście byłby Mirek? Tego do końca nie wie. 

Wszystko się rozpada, wszystko się kręci, świat wiruje. Jest żoną, ma pracę ale nie jest szczęśliwa. Szuka, wciąż szuka....
Ale co to jest szczęście?Stan ducha, pewna dawka euforii, nie zachwytu, jakieś uniesienie, marzenie? Tak! Marzenie. Bo gdy coś się spełnia to jesteśmy szczęśliwi, prawda? Masz męża, kochającego dajmy na to, zainteresowanego twoją osobą, kurcze masz piękny dom, psa, pracę nawet. Ale nie jesteś szczęśliwa. A niby masz wszystko. Ty szukasz czegoś innego. I w tym momencie, Twoich rozterek natrafiasz znów w miejsce wyboru. 

Czy zastanawiałaś się jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś w kluczowym momencie podjęła inną decyzję?

Co byś zrobiła gdybyś miała wybór? 

Co byś zrobiła na miejscu Kasi? Jakbyś tak samo jak ona mogła wybrać. 

Czy jesteś szczęśliwa?

 Czego potrzebujesz do szczęścia?

 Pracy? Pieniędzy? Rodziny? Czy ... 

no właśnie czego? 

Chciałabyś cofnąć się w czasie? Wybrać ponownie? Myślisz,że zrobiłabyś inaczej? Żałujesz swoich decyzji?

Czytając książkę wnet odpowiadamy sobie na te pytania. Czy nasze życie jest takie jakie sobie wymarzyłyśmy. Czy dokonałyśmy dobrego wyboru. Opowieść o Kasi zmusza nas do pewnej refleksji. Jakiej? Przeczytajcie sami:)

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie pochłaniają książki, że człowiek zapomina o otaczającym go świecie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie pochłaniają książki, że człowiek zapomina o otaczającym go świecie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi zachęcająco, więc jak zobaczę w księgarni chętnie się przyjrzę dokładniej. Lubię książki skłaniające do refleksji i wyciągnięcia wniosków ze swojego dotychczasowego życia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie... Lubię tego typu książki, pozwalają na chwilę "przycupnąć" i zastanowić się nad pewnymi kwestiami w życiu...

  OdpowiedzUsuń
 5. Nad tymi pytaniami zastanawia sie nie jedna osoba w swoim zyciu. Ja jestem szczęśliwa ale nie wiem co bym zrobila gdybym mogla cofnąć czas...ksiazka super sie prezentuje. Z chęcią bym poczytała gdyby tylko dzieci na to pozwolily ;) pozdrawiam Karolina

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Blogująca mama dwójki , Blogger