Pieluszki Pampers, które wybrać?

W pieluszkach siedzę już niecałe trzy lata. Testowałyśmy już prawie wszystkie. Były te markowe Pampers jak i te firmowe Biedronki, Lidla, Rossman czy Tesco. Dziś nasze testowane pieluszki Pampers. Które wybrać? Oczywiście poniżej opisuję moje doświadczenia, a raczej moich dzieci. Na wstępie zaznaczę, iż starsza nie miała skłonności do alergii, mogła dostawać wszystko. Jednakże schody zaczęły się, gdy na świat przyszła Nikola. Tu już alergia na prawie wszystko.


Co brałam pod uwagę?

CHŁONNOŚĆ: pieluszka powinna być chłonna, z racji, iż w pewnym wieku dzieci piją dużo napojów, soków i wody, a najlepszy  czasem na to jest właśnie lato, pieluszka powinna być chłonna, aby mocz nie pozostawał na pieluszce tylko pod warstwą. To jest tak samo jak z podpaskami. Chyba nie chciałybyśmy mieć tego nieprzyjemnego dyskomfortu uczucia "mokrego" tyłka:D U nas chłonność zdają te pieluchy, które po przespanej nocy u dziecka nie brudzą i nie moczą ubrań.
ZAPINANIE: zapinki, rzepki, czy jak to się fachowo nazywa, powinny być mocne, nie mogą się odklejać, bo dziecko w wieku roczniaka jest tak ruchliwe,że nie sposób co chwilę sprawdzać czy pieluszka jest dobrze przyklejona.
REAKCJE ALERGICZNE: oczywiście wszystkie alergie i uczulenia są zależne od naszych maluchów, poniżej podam przykład u mich małych dam:)
EFEKT PO KOLANA: malec siusia i siusia, czasem po porannym mleku, pampersik wisi po kolana. Ale ten efekt nie jest z powodu ciężkiej pieluszki, tudzież nadmiaru płynów w niej, natomiast wydaje mi się, że powodem jest dziwnie "zmontowana" pieluszka.
MIĘKKIE, GRUBE, SZORSTKIE: Są pieluszki cieniutkie jak z podpaski reklamy always, są również grubsze, które na pewno dają dyskomfort podczas raczkowania bądź już chodzenia dla małych istot. Szorstkie? Tak , te również bywają.
CENA: Oczywiście ważna. Nie chcemy przepłacać czegoś, co i tak wyląduje w śmietniku obsmarowane gównem:) Także czasem, jak patrzę na ceny to aż za głowę się łapię. Czemu? Bo porównując ceny, które są za granicą to u nas jest śmiech. Takie są drogie.

Pampers, Sleep & Play
CHŁONNOŚĆ: Tu niestety nie zdały egzaminu. Marka, marką jednak pieluch dziennie zmieniałam chyba z 10 razy. Przy czym po nocy pidżama mokra. Reklamowana chłonność nie miała się nie jak z suchością pieluszki.
ZAPINANIE: Bardzo dobre. Pieluszki trzymała się wystarczająco długo, czyli do końca zmiany na kolejną pieluchę:)
REAKCJE ALERGICZNE: U młodszej nie wykazały żadnej reakcji alergicznej, choć skórę ma delikatną.
EFEKT "PO KOLANA": Tu zauważyłam niejednokrotnie. Nikola jak chodziła w domu w samym pampersie, to nie raz szorowała nim po podłodze. 
MIĘKKIE, GRUBE SZORSTKIE: Delikatne pieluszki, warstwa bardzo cieniutka. 
CENA: 25-35 zł. Tanie, choć nie zdają egzaminu. 


Pampers Active Baby - dry
CHŁONNOŚĆ: Idealne. Zakładany pampersik na noc z rana bez zbędnych moczowych, śmierdzących zapachów unoszących się nad łóżeczkiem. Pieluszka nowa, czysta pięknie pachnie. Natomiast już ta użyta (bez zbędnych elementów "dwójeczki":)) nie zalatuje moczem:) Chłonność  bez zabrudzeń ubranka oraz rannych pobudek z krzykiem , który miałby oznajmiać "mamo przebierz mnie". Egzamin zdany na 6!:)
ZAPINANIE: Tu bywa różnie. Czasem muszę, dopinać mocniej albo "przyklepać" napkę do pampersa, aby się nie odpięła samoistnie. Niestety tu mamy minusik.
REAKCJE ALERGICZNE: Brak. 
EFEKT "PO KOLANA": Brak.
MIĘKKIE, GRUBE SZORSTKIE: Cieniutkie pampersy, pięknie pachną i są mięciutkie:)
CENA: 45-55 zł. Myślę,że cena jest odpowiednia. 
Pampers Pants
CHŁONNOŚĆ: Chyba najlepszy wariant wśród pampersów. Chłonne są w dzień i przez całą noc. W zasadzie , gdyby nie higiena Nikola mogłaby w jednym pampersie zostać przez cały dzień. No oczywiście, gdy nie ma zbędnych śmierdzieli w pieluszce:) Chłonne na 100%
ZAPINANIE: Tu nakładamy jak majtki. Czasem jest problem, gdy chcę jej nałożyć, a ta mi zmyka do zabawy. Nie raz gonię za nią przez cały pokój:) Kiedyś zastanawiałam się, jak to będzie jak małą zrobi kupkę jak wtedy mam te cholerstwo rozpiąć? Żeby nic mi nie wyleciało albo abym się nie wybrudziła i nie pomazała w gównie:D Otóż odkryłam, jakże ja inteligentna, iż po bokach są takie strzałki i za delikatnym moim ruchem rozrywa się je. A gdy nasze dziecię zrobi kupkę i nie chcemy aby smród rozprzestrzenił się po całej chałupie z tyłu pampersa (patrz po stronie pupy) jest taka tasiemka, dzięki której możemy zwinąć pampersa w "kanapkę" jak to zwykła mawiać moja starsza:))
REAKCJE ALERGICZNE: nie wystąpiły
EFEKT "PO KOLANA":pieluchomajtki ogólnie są dość duże,i efekt po kolana jest od samego początku. 
MIĘKKIE, GRUBE SZORSTKIE: są delikatne i cieniutkie. 
CENA:60-70 zł. Niestety są drogie.
*Dodam,że są to moje ulubione pieluszki a raczej pieluchomajtki. Idealne dla chodziaczka, którego już od 1,5 miesiąca mam w domu. 
 A Wy ? Które pieluszki Pampers polecacie?
Niedługo ukażę wpis na temat innych pieluszek tych znanych i mniej znanych:) 

8 komentarzy:

 1. Pampers Active Baby - dry - kiedyś ich dosc czesto
  uzywalismy :)
  dodaje !

  https://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/08/zabawa-w-domu-czyli-co-robic-gdy-za.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Fun&Fit z Rossmana (białe opakowanie z niebieskimi napisami). Dla nas świetne pod każdym względem - chłonność, wygoda i cena a testowaliśmy różne - oryginalne Pampersy, Dady, Lidlowe itd.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobrze sprawdziły się w przypadku moich maluchów. Polecam też pieluchomajtki. Bardzo wygodne.

  OdpowiedzUsuń
 4. My też różne pieluszki testowaliśmy i u nas najlepiej sprawdziły się Pampers Active Baby - dry :) Dla nas najlepsze przy obu moich synkach:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy problem z głowy, bo właśnie się odpieluchowaliśmy, ale Pampersów nie używaliśmy. Na dzień dobry mała była na nie uczulona znaleźliśmy więc o wiele lepszy zamiennik - Bella - Happy :) i w o wiele tańszej cenie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super są pieluchomajtki ale nie używam zbyt często właśnie przez efekt "po kolana" ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pampers pants są super do spania. Nie przesuną się i nie odepną.

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie wszystkie te sprawdzają się świetnie! :) Jestem zwolenniczką pampersów. A nie żadnych zamienników :0

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Blogująca mama dwójki , Blogger