Ośmiorniczki dla wcześniakówWitajcie. Dzis nietypowo. Charytatywnie. Słyszeliście może o akcji "Ośmiorniczki dla wcześniaków"? Ja bladego pojęcia o niej nie miałam. Jednak na pewnej grupie na facebooku kobieta zapytała się mnie czy nie przyłączę się do akcji. Ale o co chodzi? Już wyjaśniam. Bo może znajdzie się kilka dobrych duszyczek, które również ze mną przyłączą się do tak szczytnego celu.


Pomysł narodził się w Dani. Kontynuowany w Hiszpanii i na Ukrainie.


Natomiast w Polsce również widnieje akcja. Zapraszam was na stronę https:/facebook.com/osmiorniczkidlawczesniakow.

W drodze wyjaśnień...

Wcześniaki, które zostały przedwcześnie odcięte od pępowiny nadal jej potrzebują. Dlaczego? Już nie po to aby dostarczać niezbędne do życia substancje odżywcze i tlen. Ale w łonie matki prócz tego bawi się pępowiną przy czy uspokaja. Jednak  wcześniaki są inkubowane, mają mnóstwo przywiązanych do siebie rurek i nie raz zdarza się ,że ciągną je na tyle silnie i mocno , że odłączają się od inkubatora. 

Pomysł- ośmiorniczki. Posiadają mnóstwo macek, które mają przypominać pępowinę matki. Dzięki niej dziecko uspokaja się i czuje się blisko matki, bo mama najpierw obtula ośmiorniczkę, aby maskotka miała jej zapach.

Kto je robi?W zasadzie i Ty możesz je zrobić. Potrafisz szydełkować? Koniecznie zapisz się do grupy ->TUTAJ, gdzie znajdziesz listy szpitali oraz instrukcje jak wydziergać takie ośmiorniczki. Jest tam wszystko wyraźnie napisane, jaki materiał, jakie wypełnienie oraz jak zrobić ośmiorniczki. Wszystko po to aby było jak najbardziej bezpieczne dla tych maleńkich dzieci.

 Nie potrafisz? A może podarujesz motek ze 100% bawełny, albo wypełnienie dla ośmiorniczek? Być może prowadzisz sklep z pasmanterią? A może znasz taki, który chciałby podarować motek lub wypełnienie do ośmiorniczek? Jeśli to dla Ciebie za duża inwestycja i nie możesz pozwolić na darowiznę, to chociaż jakiś mały rabacik? :) Wiele osób chce pomóc, są osoby, które mają ten talent do dziergania, jednak brak środków na zakup materiałów uniemożliwia podarowanie ośmiorniczki dla wcześniaków.

 Możesz posłać informację w świat. Niech jak najwięcej ludzi wie o akcji. Dziś wyjątkowo proszę o udostępnianie postu:) niech jak najwięcej osób wie o akcji:) Będzie mi mardzo miło jak udostępnisz wpis, przekażesz go dalej, dla rękodzielników oraz firm , które mogą wesprzeć akcję. 

Ośmiorniczki są wysyłane do szpitali.Lista szpitali, instrukcje, niezbędne wszelkie informacje znjadziesz na grupie https://web.facebook.com/groups/osmiorniczkidlawczesniakow/

 Każdy wcześniak, który otrzyma ośmiorniczkę zabiera ją później do domu:)


Serdecznie zapraszam Was z zapoznaniem się z informacjami :

https://web.facebook.com/groups/osmiorniczkidlawczesniakow/
https://web.facebook.com/osmiorniczkidlawczesniakow/
http://www.osmiorniczkidlawczesniakow.pl/

1 komentarz:

Copyright © 2014 Blogująca mama dwójki , Blogger