Masza i Niedźwiedź, czyli bajeczka dla dużych i małych!

Kiedyś przerzucając kanały pilotem, natknęłam się na serial "Masza i niedźwiedź" . O dziwo była to bajka rosyjska, ale takie "nowe wydanie". Zuzia od razu ją pokochała. Przyznam się szczerze, że ja również:) Odtąd stała się to naszą ulubioną bajeczką, która bawi i uczy ale o tym później.Masza to mała dziewczynka, która ma w sobie mnóstwo energii i wszędzie jej pełno. Chce być w centrum zainteresowania i zawsze musi wszystko widzieć i wiedzieć. Jest to typowa rosyjska dziewczynka; jasna karnacja, blond włosy, piękne duże oczy oraz ta jej urocza czerwona chusta:) Dziewczynka najpierw działa a potem myśli o konsekwencjach, przy czym najczęściej pakuje się w kłopoty.
W tej pięknej , śmiesznej ale i pouczającej bajce pojawiają się dwa wilki, które mieszkają w opuszczonym ambulansie. Są ciągle głodni i wiecznie szukają sposobu na pożywienie.
Zapoznamy również zajączka , kompana Maszy. Zając wyjada marchewki z ogródka  Niedźwiedzia. Często wspólnie z Maszą wpada w niezłe kłopoty.

Już w pierwszym odcinku poznajemy jej przyjaciela. Misia. Mieszka on w drewnianym domku w lesie. W przeszłości był cyrkowcem , taki cyrkowiec na emeryturze:) Uwielbia spokój, który rujnuje mu Masza. Miś ma dużo cierpliwości do niej oraz wieeelkie serce. Choć  Masza wciąga go w te swoje zwariowane pomysły.

Bajka bawi i uczy jak wspomniałam. Masza co odcinek psoci jednak zawsze te psoty uchodzą jej na sucho a wszystko dobrze się kończy.
Już teraz możemy obejrzeć wiele bajek "Masza i Niedźwiedź" oraz "Bajeczki Maszy". Weszły również książeczki dla dzieci. My już mamy swoją kolekcję. Dziś chciałam Wam zaprezentować książeczkę "Masza i Niedźwiedź - Podrzutek" wydawnictwa Egmont.Jest to opowiesć gdy Masza znajduje na podwórku tajemnicze jajo i oczywiście biegnie z nim do Niedźwiedzia. 
Postanawia zaopiekować się jajem. Może nie tyle co ona jak "prosi" Misia aby wysiadywał jajo:)


Musicie koniecznie dowiedzieć się co będzie dalej i kto z tego jaja się wykluje:)Perypetie szalonej Maszy oraz tego cierpliwego Niedźwiedzia. Bajka dla dzieci ale też dla dorosłych. Przygody Maszy znane są już na całym świecie. Podbiła już nawet Amerykę Łacińską. A my możemy ją obejrzeć na TVP ABC.
Zachęcam do obejrzenia filmiku oraz do kupna książeczki, która nie jest droga:) Duże napisy, ułatwią czytanie dla młodszych dzieci. A Piękne ilustracje zachęcą na pewno do jej przeczytania:) grafika jest na prawdę zachęcająca, nie tylko książeczki ale również bajki animowanej:)

video
A Wy znacie Maszę? Lubicie?

1 komentarz:

  1. Mój Młodszy też bardzo lubi tę bajeczkę. Ostatnio na tapecie też jest "Ola i jej ZOO"

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Blogująca mama dwójki , Blogger